Szelki dla Helki. Akcja Kontynuacja - licytuj z nami Szelki dla Helki na Allegro. Jesteśmy bandą artystycznych hultajów i uwielbiamy śmiech Heli. Niezależna inicjatywa przyjaciół Heli pod skrzydłami Fundacji Serce Dziecka.

Szelki Dla Helki - Akcja Kontynuacja

Akcja na - Allegro

CO & JAK:

JAK WZIĄĆ UDZIAŁ:

Banda artystycznych hultajów kontynuuje zbieranie funduszy na operację Heli.

Operacja serca to koszt 36 000 EUR. Dzięki wspanialej licytacji Czerwonych Szelek zebraliśmy 1/3 całej kwoty w trakcie aukcji w MiTo art.cafe.books. gdzie można było nabyć oryginalne dzieła artystów.

Teraz rusza kolejna wielka licytacja na Allegro.

Dołącz do bandy Heli. Wspólnie naprawmy serce!

Wystarczy mieć konto na Allegro i można licytować!

Pieniądze za zlicytowane przedmioty zostaną przekazane na rzecz operacji serca Heleny Lasoty.

Tutaj link do aukcji Allego: Szelki Dla Helki na Allegro

Banda artystycznych hultajów oraz Fundacja Serce Dziecka zaprasza Cię do wzięcia udziału w Akcji Szelki dla Helki na Allegro. Wspólnie naprawimy serce Heli.

Zobacz, kto dołączył do wielkiej rodziny artystów i przyłącz się do wspaniałych plastyków, aktorów, malarzy, projektantów, muzyków, pisarzy.

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa

prezydent III RP, polityk, działacz związkowy

Prezydent III RP, polityk, działacz związkowy

Prezydent III Rzeczypospolitej Polskiej w latach 1990 - 1995. Laureat Pokojowej Nagrody Nobla w 1983 roku. Współzałożyciel NSZZ Solidarność. Współtwórca porozumień Okrągłego Stołu. Doctor honoris causa ponad stu uczelni polskich i zagranicznych.

Od Pana Prezydenta otrzymaliśmy książkę z limitowanej edycji specjalnej o numerze 0041 pt. “Droga do prawdy. Autobiografia” oraz ‘Bajki dla dzieci. Mam GEN wolności” z tekstami Jerzego Ciechanowskiego i płytą CD. Obie pozycje są z autografem Pana Prezydenta. Książki będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

nazwa

Kamil Sipowicz

Tworzy rzeźby w drewnie i metalu, grafikę komputerową, malarstwo.

Poeta, rzeźbiarz i malarz, historyk filozofii, dziennikarz

Ur. 1953, absolwent Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej A.T.K. w Warszawie, Uniwersytetu Ludwiga Maximiliana w Monachium i Wolnego Uniwersytetu Berlina. Doktor nauk humanistycznych w zakresie filozofii. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV i Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Jego prace były wystawiane w Monachium, Berlinie Zachodnim, Krakowie i Warszawie. Autor ośmiu książek o filozofii, sztuce i literaturze. Publikuje w czasopismach o tematyce muzycznej i filozoficznej, t.j. “Jazz Forum”, “Magazyn Muzyczny”, “Tylko Rock”, “Życie i Myśli”, “ExLibris”, i innych. W latach 2003 - 2010 prezes Instytutu Badań DNA.

Od Pana Kamila otrzymaliśmy książkę jego autorstwa “KORA, KORA. A planety szaleją”, z autografem swoim oraz Kory. Książkę będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

nazwa

Ardeshir Zahedi

Irański dyplomata

Irański dyplomata

Urodzony w Teheranie 16 października 1928 jest absolwentem Uniwersytetu w Utah. W 1957r. poślubił córkę Szacha Iranu, Księżniczkę Shahnaz Pahlavi.

W latach 1960-1970 był ważnym Irańskim dyplomatą. Służył również jako Minister Spraw Zagranicznych oraz ambasador Iranu w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W roku 1977, podczas oblężenia budynków rządowych w Waszyngtonie, Ardeshir Zahedi odgrywał kluczową rolę w procesie uwolnienia 149 zakładników.

Ardeshir Zahedi odebrał najwyższe odznaczenia w wielu krajach, w tym m.in. Japonii, Malezii, Thajlandii, Pakistanu, Egiptu, Iraku, Jordanii, Libanu, Polski, Rumunii, Węgier, Szwecji, Finlandii, Senegalu, Etiopii i Watykanu.

Od Pana Zahedi otrzymaliśmy 2 autobiografie: 'The memoirs of Ardeshir Zahedi' Tom I [ENG] oraz 'Memoires d'Ardeshir Zahedi' Tom II [FR], z piękną dedykacją i podziękowaniem za pomoc Heli. Książki będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

nazwa

Legia Warszawa

Mistrz Polski Piłkarskiej Ekstraklasy 2012/2013

Polski klub piłkarski z siedzibą w Warszawie.

Mistrz Polski Piłkarskiej Ekstraklasy 2012/2013. Drużyna roku 2011. Wielokrotny Mistrz Polski oraz zdobywcy Pucharu Polski i Superpucharu Polski.

Drużyna Legii Warszawa w składzie: D. Kuciak, I. Berezovsky, W. Skaba, A. Jędrzejczyk, T. Jodłowiec, D. Choto, J. Gol, M. Żewłakow, J. Salinas, M. Suler, M. Saganowski, I. Astiz Ventura, A. Jagiełło, J. Wawrzyniak, T. Brzyski, M. Kucharczyk, B. Bereszyński, M. Efir, J. Rzeźniczak, D. Ljuboja, M. Radovic, M. Żyro, D. Łukasik, D. Furman, I. Vrdoljak, J. Kosecki; trenerzy: J. Urban, Kibu, J. Magiera, K. Bowhań, C. Sanjuan, L. Brychczy, oraz kierowniczka drużyny M. Ostrowska i lekarze S. Machowski, Z. Sęktas, J. Somow, W. Frukacz.

Wszystkie wymienione powyżej osoby złożyły swoje podpisy na proporczyku drużyny, kalendarzu ściennym na 2013 r. oraz klubowej koszulce Legii z nr 11, które można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

nazwa

Marcin Meller

prowadził pierwszy w Polsce reality show

dziennikarz, prezenter telewizyjny, historyk

Ur. 1968, historyk z wykształcenia. Od 1991 do 2003 reporter “Polityki”, jako jej wysłannik po raz pierwszy trafił do Gruzji. Opisywał konflikty w Iranie, Czeczenii, byłej Jugosławii i w Afryce, w której spędził w sumie dwa lata.

W latach 2000 - 2002 prowadził pierwszy w Polsce reality show “Agent”, a od 2005 do 2008 “Dzień Dobry TVN”. Od 2003 do 2012 redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika “Playboy”, od 2009 gospodarz “Drugiego Śniadania Mistrzów” w TVN24, “Melliny” w Radiu Roxy. Felietonista “Wprost” i “Newsweek”.

Od września 2007 mąż Anny Dziewit, wspólnie z którą napisał wydaną w 2011 książkę “Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”.

Od Państwa Mellerów otrzymaliśmy dwa egzemplarze ich książki ze specjalną dedykacją i podziękowaniem za pomoc Heli, które będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

nazwa

Anna Dziewit - Meller

Swoje teksty publikowała m.in. w “Polityce”, “Wysokich obcasach”,“Lampie”

dziennikarka, reporterka

Ur. 1981, dziennikarka i reporterka. Autorka (razem z Agnieszką Drotkiewicz) książek “Głośniej! Rozmowy z pisarkami”, oraz “Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”. Swoje teksty publikowała m.in. w “Polityce”, “Wysokich obcasach” i “Lampie”. W programie “Dzień Dobry TVN” i radiu ChilliZet poleca dobre książki.

W zespole “Andy” gra na gitarze i śpiewa. Autorka tekstów utworów. Od września 2007 żona Marcina Mellera, wspólnie z którym napisała wydaną w 2011 książkę “Gaumardżos! Opowieści z Gruzji”.

Od Państwa Mellerów otrzymaliśmy dwa egzemplarze ich książki ze specjalną dedykacją i podziękowaniem za pomoc Heli, które będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

nazwa

Katarzyna Groniec

piosenkarka i aktorka

piosenkarka, aktorka

Ur. 1972, piosenkarka i aktorka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV. Debiutowała w 1991 pierwszoplanową rolą Anki w musicalu “Metro”. Wiele lat związana z teatrem Buffo w Warszawie. Występowała też na deskach teatrów t.j. Roma, Ateneum, Capitol, Polonia, Palladium. Zwyciężczyni Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu ‘88, Grand Prix na 18. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Zdobywczyni m.in. “Prometeusza” w 2007 oraz Dyplomu Mistrzowskiego im. Aleksandra Bardiniego w 2008. Od 2000 r. ukazało się już 7 płyt jej autorstwa.

Album Katarzyny Groniec “Przypadki” z autografem artystki, otrzymaliśmy od Eweliny Milian (Lu) z Anglii. Płytę będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

fot. Marek Beczek

nazwa

KORA

pierwsza dama polskiego rocka

wokalistka rockowa, autorka tekstów

‘Pierwsza dama polskiego rocka, autorka oryginalnych tekstów piosenek i wierszy. Zadebiutowała w 1976 z zespołem Maanam. Już na samym początku swojej kariery uznana została za niebywałe zjawisko wokalno-estradowe. Koncert w 1980 r w Opolu był dla Maanamu i Kory czasem przełomowym. Na nowej fali polskiego rocka Wokalistka i Zespół z dnia na dzień stali się wielkimi gwiazdami - głosem pokolenia. Kora swoimi tekstami zerwała z dotychczasowym PRL-owskim nihilizmem tekściarskim. Słowa jej piosenek powoli weszły poprzez język młodych do kanonu językowego.

Każda płyta Kory i Maanamu to wielkie przeboje z doskonałymi tekstami i świetną muzyką. Do największych hitów należą m.in.: “Boskie Buenos”, “Karuzela mareń”, “Oddech szczura”, “Kocham cię kochanie moje”, “Szał niebieskich ciał”, “Lucciola”, “Lipstick on the glass” oraz “Bez ciebie umieram” . (…)’

Na rzecz Heli Kora przekazała swój najnowszy, dwupłytowy album z autografem, pt. “Ping Pong Małe Wolności”. Album będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

nazwa

Charles Pasi

zadebiutował w wieku siedemnastu lat w chórze gospel

Piosenkarz, gitarzysta i kompozytor

Paryżanin Charles Pasi zadebiutował w wieku siedemnastu lat w chórze gospel, pasjonuję się bluesem, jazzem, rockiem i muzyką światową.. Po studiach w szkole Saint Louis Jazz w Rzymie oraz Szkołe Jazzu CIM i szkole Atla muzyki współczesnej w Paryżu, wyruszył w trasę koncertową wraz z Carlą Bruni i byrał udział w wielu festiwalach jazzowych i bluesowych.

Komponując własne utwory, zwrócił uwagę specjalistów muzyki i filmu, którzy powierzyli mu muzykę filmową do filmu “Actrices” Valerii Bruni-Tedeschi i “Cineman” Yann’a Moix. Jego pierwszy album własnej produkcji, “Mainly Blue” (2008), został już doceniony w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdobył World Challenge w Memphis Blues.

Również obecny na francuskiej scenie, Charles Pasi wydał w październiku 2010 r. kolejny album “Uncaged” z dwoma tytułami wykonanymi wraz ze znamienitym saksofonistą Archie’m Shepp’em w tym "Better With Butter".

Album Charles’a Pasi “Uncaged” z autografem artysty, zdobyliśmy w trakcie Cully Jazz Festival 2013. Płytę będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

nazwa

Fredrika Stahl

wypracowała własny styl, łączący elementy jazzu i popu

Wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów

Urodzona w 24 października 1984 roku w Sztokholmie, Fredrika Stahl twierdzi, że jej twórczości nie da się zaszufladkować. Artystka wypracowała własny styl, łączący elementy jazzu i popu. Fredrika większość dzieciństwa spędziła we Francji. Jako kilkuletnie dziecko chodziła na lekcje gry na fortepianie i na balet. Śpiewała także piosenki duetu Simon & Garfunkel, Jamesa Taylora i Chicago.

W wieku 12 lat Stahl przeprowadziła się z powrotem do Szwecji, gdzie chodziła do szkoły. Po jej ukończeniu znów wyjechała do Francji. Tam spotkała Geefa, który stał się jej producentem. Oboje pracowali nad tym, by twórczość młodej artystki miała folkowe brzmienie. Jednak kiedy Fredrika spotkała Toma McClunga, postanowiła skorzystać z jego propozycji przygotowania jazzowych aranżacji jej kompozycji. To właśnie McClung (fortepian i aranżacje) zebrał zespół do nagrania albumu. W skład grupy weszli José Palmer (gitara), Diego Imbert (kontrabas, Karl Jannuska (bębny) i Hervé Meschinet.

Debiutancki album artystki ‘Fraction of You’ ukazał się w 2006 roku, następnie ‘Tributaries’ (2008), ‘Sweep me away’ (2010) oraz nowa płyta "Off To Dance" (2013)

Album Fredriki Stahl “Off to Dance” z autografem artystki, zdobyliśmy w trakcie Cully Jazz Festival 2013. Płytę będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

nazwa

Mela Koteluk

wokalistka zaczynała swoją przygodę z muzyką w chórkach u Gabrieli Kulki

Wokalistka, autorka tekstów

Malwina Koteluk (Mela Koteluk) ur. 3 lipca 1985 w Sulechowie, to polska wokalistka jak również autorka tekstów poruszająca się w klimatach alternatywnego popu. Wokalistka zaczynała swoją przygodę z muzyką w chórkach u Gabrieli Kulki oraz w grupie Scorpions.

Mela współpracuje z muzykami: Tomaszem Krawczykiem (gitara), Miłoszem Waślo (klawisze), Kornelem Jasińskim (bas) oraz Robertem Raszą (perkusja). Jako chórki na płycie wystąpiła Aleksandra Chludek.

Premiera solowej płyty nastąpiła 8 maja 2012. "Spadochron" to płyta na której znajduje się 11 utworów po polsku oraz 1 po angielsku. W 2003 zdobyła 2 miejsce VI edycji Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej, a w kwietniu 2013 roku została laureatką Fryderyków 2013 w kategoriach Debiut Roku i Artysta Roku.

Na rzecz Heli piosenkarka przekazała trzy egzemplarze swojego najnowszego albumu pt. “Spadochron” z autografami. Albumy będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

fot. Honorata Karapuda

nazwa

Me, Myself & I

muzyka zespołu towarzyszyła spotkaniu Dalajlamy XIV z mieszkańcami Wrocławia

Duet wokalny

Założony w 2006 roku we Wrocławiu. Zasadniczy skład zespołu stanowią Magdalena Pasierska i Michał Majeran, którym podczas koncertów i nagrań gościnnie towarzyszą różni muzycy wykonujący human beatbox.

Jeszcze w tym samym roku nagrał muzykę do serii reklam sieci komórkowej Heyah. W 2007 został zaproszony do grona artystów tworzących ścieżkę dźwiękową do gry komputerowej Wiedźmin. W 2008 zespół zagrał na Warsaw Summer Jazz Days, gdzie wystąpił jako support przed koncertem Bobby'ego McFerrina. W 2009 muzyka zespołu towarzyszyła spotkaniu Dalajlamy XIV z mieszkańcami Wrocławia. W tym samym roku wykonywany przez zespół utwór ‘Takadum’ znalazł się na składankowym albumie +4871, prezentującym muzyków z Wrocławia.

3 marca 2011 ukazał się debiutancki album grupy “Takadum!”, który znalazł się na trzecim miejscu na liście OLiS. 21 marca 2012 wydany został drugi album, “Do Not Cover”.

Dla Heli zespół przekazał 2-płytowy album “Takadum!” i album “Do Not Cover!” wraz z autografami, oraz koszulki, które będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

fot. Marcin Twardowski

nazwa

Krystyna Janda

50 ról filmowych, tyle samo telewizyjnych, mniej więcej tyle też teatralnych

aktorka, reżyser, felietonistka

Absolwentka Wydziału Aktorskiego warszawskiej Akademii Teatralnej.

“(…) 25 lat w zawodzie i w środowiskach związanych z kulturą. Około 50 ról filmowych, tyle samo telewizyjnych, mniej więcej tyle też teatralnych. Bez nałogów, bez uprzedzeń, bez zahamowań, bez powiazań politycznych, zależności, zobowiązań. Bez długów także i konieczności bycia wdzięczna komukolwiek. Wolny człowiek, humanistka, artystka należąca do Europy od co najmniej dziesięciu lat. Szczęśliwa, spełniona, zadowolona. Bez kompleksów i fobii, bez manii wielkości i zaniżonej samooceny także. Optymistka, ze spokojnym oglądem świata i siebie samej, bez marzeń ponad miarę, chorych ambicji, pragmatyczka i realistka. Idealistka, kochająca ludzi, świat, z wielka wiara w człowieka i sprawiedliwość, w indywidualizm i wartości chrześcijańskie, ale także bez naiwności i przesady w tym względzie.”

Od Pani Krystyny otrzymaliśmy dwie płyty pt. “Moje rozmowy z dziećmi. czyta: Krystyna Janda”, z dedykacją i autografem każda. Płyty będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

fot. R. Wolański

nazwa

UAUproject

duet projektowy w składzie Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski

artyści, graficy, twórcy animacji i kreacji,

UAUproject to duet projektowy w składzie Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski. Obydwoje są absolwentami warszawskiej ASP. W 2009 obronili dyplomy na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego. Studiowali też grafikę i animację w ESAD w Porto.

Współtworzyli grupę projektową ‘Lampo’, gdzie razem z Olgą Szczepańską zdobyli pierwszą nagrodę za Przetwór Roku 2007 na warszawskich ‘Przetworach’ za projekt torby ‘Lampo’.
Od 2011 działają pod znakiem UAUproject, współpracując m.in. z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Od UAUproject otrzymaliśmy Zająca Mistrza - uroczego pluszaka, członka grupy ‘Zwierzaków’ zaprojektowanych przez UAUproject w zeszłym roku na zamówienie producenta zabawek, firmę Baja. Zająca będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

nazwa

Marta Karczmarczyk

fotograf, stylista

Miłośniczka i fanatyczka podróży do Indii

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Orientalistycznego o specjalności Indologia.

Współtwórczyni i fotograf w projekcie AldiMira, zajmującym się tworzeniem sesji zdjęciowych oraz stylizacji.

Artystka przekazała na aukcję ręcznie robione pierścionki, do któych wykonania użyła koralików przywiezionych z ostatniej podróży do Indii.

nazwa

Katarzyna Borek - Polkowska

stypendystka Academy of Art Design & Architecture

projektantka, designerka

Absolwentka Wydziału Form Przemysłowych w krakowskiej ASP. Stypendystka Academy of Art Design & Architecture w Pradze.

W branży projektowej od prawie 10 lat. Na codzień freelancer’ka, zajmująca się projektowaniem grafiki użytkowej i komunikacji wizualnej.

Pracowała też jako nauczycielka w liceum plastycznym. Kocha dzieci. Ciocia 4-letniego Mieszka
i 6-letniego Leona.

Od Kasi otrzymaliśmy dwie piękne, ręcznie robione kolie o specyficznym splocie, wykonane metodą szydełkową z satynowych wstążek. Kolie będzie można licytować na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

nazwa

Kinga Gajewska

współzałożycielka grupy projektowej disegno ARCHITEKCI

opis

Urodzona w 1976 roku, dyplom na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej, współzałożycielka grupy projektowej disegno ARCHITEKCI istniejącej na rynku od 2005 roku, zafascynowana procesem tworzenia i kreowania architektury oraz dizajnu. Projektuje domy, autorskie wnętrza mieszkań, powierzchnie komercyjne, biurowe, wojskowe, oraz rządowe a także przedmioty codziennego użytku i meble. Laureatka konkursów architektonicznych i wnętrzarskich

Współpracowała z grupą Apsys Polska, Kancelarią Prazydenta, Kancelarią Premiera, PGNiG, Biblioteką Narodową, wieloma gminami warszawskimi, pracowniami architektonicznymi: Kuryłowicz, Bulanda i Mucha, Broadway Malyan, HTT, Projekt DUO. W 2012 – wpółpraca UEFA – Euro.

di FU - disegno FURNITURE - wzorcownia utworzona w 2012 roku w odpowiedzi na oczekiwania Klientów. Przetwarza meble „odzyskane” nadając im nowy, niepowtarzalny wygląd, głównie za sprawą mieszanki intensywnych kolorów.

text

nazwa

Michał Suffczyński

jeden z założycieli Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich

architekt, ilustrator, akwarelista, adiunkt W.A.P.W.

Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej i University of Detroit Mercy. Stypendysta Fundacji Residenza Universitaria Internazionale (Rzym 1990) i Rządu Republiki Włoch (Perugia 1991, Siena 1997).

Twórca ilustracji w technikach rysunkowych i akwareli dla mediów, agencji reklamowych, firm architektonicznych i kolekcji prywatnych. Jeden z założycieli Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich. Prezentuje prace w galeriach sztuki w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Gdańsku, Krakowie oraz w Zakopanem w pracowni Jana Karpiela Bułecki.

Artysta przekazał na aukcję dla Heli akwarelę p.t. “Kościół w Bieczu”, którą będzie można licytować 25. maja w MiTo art.cafe.books, oraz książkę pt. “Rysunek Akwarela Sztuka Komunikacji Wizualnej” do kupienia na aukcji charytatywnej poprzez Allegro.

Podziękowania:

Lista osób i instytucji, która przyczyniła się do akcji:

Akcja odbywa się pod opieką fundacji Serce Dziecka.

Michał Suchora
Elżbieta Bagińska
Ewa Bałko
Kasia Białobrzeska
Jerzy Choba (Delikatesy)
Piotr Chyliński
Patrycja Dembska
Kinga Gajewska (di FU/disengoFURNITURE)
Emilia Grabowska (P.P.W. Morfeusz, www.morfeusz.net.pl)
Marian Grabowski
Alicja Gul
Karolina Hauzner
Anna Jendernal
Joanna Karczmarczyk
Magdalena i Michał Kiewelowie
Agata Kurbiel
Anna i Marek Lorens
Katarzyna Maciakiewicz, Żanna Bartel, Tałgot Isłamow (Ramiarnia - Sztuka w ramach, www.ramiarnia.pl)
Kamila Marzec
Małgorzata Mazur-Strzałkowska
Bogdan Miazga (MAR-BOG Pracownia Wyrobów z Drewna, www.marbog.pl)
Marta Michałek
Bożena Mielnik (Przedszkole nr 349 "Barcelonka" w Warszawie)
Gabriela Mierzejewska, Rafał Mierzejewski
Ewelina Milian (Lu)
Piotr Mortka (www.mtsarchitekci.home.pl)
Mateusz Nawrocki, Kasia Malinowska (www.2k-architektura.com)
zespół Nic Wielkiego (www.nicwielkiego.art.pl)
Norvik Polska E. Pasiecznik (www.norvik.pl)
Katarzyna Parafianowicz (Fundacja Serce Dziecka, www.sercedziecka.org.pl)
Piotr Piekarczyk (POINT Piekarczyk s.j., www.odziez-reklamowa.pl)
Magdalena Pietrzak-Oręziak i Katarzyna Buziewska (SmarToys, www.smartoys.pl)
Paweł Rosół (MiTo art.café.books, www.mito.art.pl)
Maria Sadowska, Kuba Parowicz (www.mariasadowska.com)
Mateusz Sasinowski
Emil Sasinowski
Joanna Wysocka
Monika Skotarek
Krzysztof Skotarek
Tomasz Strąk (AXLOP Budownictwo, www.axlop.pl)
Jacek Szycht (www.jacekszycht.com)
Anna Theiss
Marta Tyszko
Beat Ulrich
Andrzej Woronowicz
Magdalena i Hipolit Woźniakowie oraz tata Mariusz (www.skladbutelek.pl)
Zdzisław Wójcik
Michał Wypysiak (disegnoARCHITEKCI, www.disegnoarchitekci.pl)
Ardeshir Zahedi (www.ardeshirzahedi.org)
Marzena Zajkowska
Wiktor Zdrojewski
Karol Zdziech
zeroosiem.pl

Lista osób i instytucji, która przyczyniła się do akcji:

Aparatki.pl
Jan Bajtlik (www.bajtlik.eu)
Dorota Bardyszewska
Katarzyna Borek-Polkowska (www.coroflot.com/KatarzynaBorek)
di FU / disegno FURNITURE
Zbigniew Maciej Dowgiałło (www.dowdow.home.pl)
Anna Dziewit-Meller
Anna Forycka-Putiatycka (www.forycka-putiatycka.netgaleria.eu)
Magdalena Guzińska (www.guzinska.com)
Kora Jackowska
Krystyna Janda
Marek Jaromski (www.mjaromski.pl)
Marta Karczmarczyk
Joanna Kazimierska
Mela Koteluk
Przemysław Tytus Krupski (www.przemas.art.pl)
Arkadiusz Kulpa (www.arekkulpa.yoyo.pl)
Legia Warszawa
Bogusław Lustyk (www.lustykart.com)
Katarzyna Maciakiewicz
prof. Lech Majewski (www.stgu.pl/lech-majewski)
Me, Myself & I
Marcin Meller
Iwona Ostrowska (www.iwonaostrowska.pl)
Agnieszka Ozga (www.agnieszkaozga.pl)
Alexander Pawlik (www.alexpawlik.blogspot.com)
Kamil Sipowicz (www.kamilsipowicz.pl)
Michał Suffczyński (www.suffczynski.art.pl)
Grzegorz Tereba
Michał Torzecki (www.michaeltorzecki.com)
Justyna Fałdzińska i Miłosz Dąbrowski / UAUproject (www.uauproject.com)
Lech Wałęsa
Magdalena Warda (www.magdalenawarda.com)
Grzegorz Winkler (www.winkler.netgaleria.pl)
Aleksander Zawada (www.art-work.com.pl, www.mala-pracownia.weebly.com)
Christian Zehnder